Nauji iššūkiai, nauji veidai

 

Daugelis mano, kad futbolas Anykščiuose atsigauna. Grįžimas į didįjį futbolą vienas iš naujųjų vadovų nuopelnų. Klubas gyvuoja jau 24 metus, keitėsi nemažai vadovų, bet turbūt jauniausi kurie perėmė klubą dabartiniai Marius Valančiūnas ir Andrius Švagždys. Jiems talkina Raimondas Viliūnas (veteranai), Rita Parachonko (moterų), Audrius Masiulionis (bendruomenė). Šį kartą apie pagrindinės komandos darbus pasiteirausime klubo vadovo Mariaus, bei klubo sporto direktoriaus Andriaus.

Esate seni pažystami?

M.V – tai per futbolą ir susidraugavome, nes pradėjome kartu lankyti futbolą, treniruotės, varžybos kurių netruko, taip ir tęsiame draugystę.

A.Š – nuo 10 metų bendraujame, kartų ėjome į ta pačia mokyklą, kartu treniruodavomės, teko išvykti padirbėti į užsienį, bet grįžus vėl susitikome futbolo aikštelėje.

 

Futbolas ne vien aikštelėje, bet dar ir nauja veikla klube, kuri reikalauja didesnio atsakingumo, kalbu apie klubo valdymą?

M.V – patirta trauma man jau nebeleidžia žaisti, tai kas beliko J. Turbūt esminis dalykas, kad tiek aš tiek Andrius gyvename Anykščiuose, futbolas mums buvo kaip hobis, kuriuo domimės, žiurime, skaitome. Be to dirbu dar vaikų treneriu, todėl matant situacija Anykščiuose reikėjo permainų.

A.Š – aš savo gyvenimo neišsivaizduoju be futbolo, šeima išlaikau dirbdamas kitą darbą, bet klubas taip pat buvo svarbus. Matant tokią situaciją, kažkas turėjo keistis. Sulaukiau skambučio iš Mariaus, taip po pokalbio sutikau būti ne tik komandos kapitonas, bet ir prisidėti prie klubo valdymo.

 

Prieš metus vienas tapote klubo vadovu, kitas klubo sporto direktoriumi, kodėl jums taip svarbu atgaivinti futbolą Anykščiuose?

M.V – tai yra mano darbas, tuo pačiu ir hobis. Anykščių rajono savivaldybė rekonstravo stadioną, tai dar labiau pastūmėjo imtis šios veiklos. Svarbu fizinis aktyvumas, vaikai, bendruomenė. Norisi, tai perteikti per futbolą, nes manau kai stengsiesi ir tavo darbą įvertina bei prisideda vis daugiau žmonių, tai futbolas Anykščiuose bus labai populiari sporto šaka.

A.Š – nes aš čia gimęs ir užaugęs, mačiau koks buvo futbolas Anykščiuose anksčiau ir kokia dabar yra situacija, todėl norisi, kad gilios šios sporto šakos tradicijos Anykščiuose neišnyktų.

 

Klubas verčia nauja puslapį ir grįžta į didįjį futbolą. Kaip sekėsi su klubo komplektacija,  kaip vertinate darbus, kuriuos padarėte per žiemos laiką? Ar visi žaidėjai su kuriais kalbėta, sutiko žaisti?

M.V – aš buvau išsiuntęs klausimus, kurie nori prisidėti prie debiutinio sezono, o atsakymus perdaviau Andriui, kuris ir užbaigė komplektaciją. Todėl jis išsamiau atsakys. Aš komandos komplektacija esu patenkintas.

A.Š – tai senai lauktas žingsnis grįžti į didįjį futbolą, vien turint tokį stadioną, manau komandos komplektacija sudaryti pavyko, aišku gaila, kad ne visi anykštėnai sutiko žaisti, bet suprantama jų atžvilgiu, visada jie laukiami sugrįžtant, o dėl darbų nuveiktų žiemą, tai manau viskas pavyko sklandžiai, o toliau viską parodys laikas.

 

Andriau SFL tu jau žaidei, prieš tai teko žaisti už „Medžius“, kaip visa lyga atrodo tavo akimis ?

A.Š – Pradėkim nuo to, kad esu dėkingas Medžiams. Apie pačia lygą, mano manymu, tai labai gerai organizuotas organas, komandos panašaus lygio, kurie suskirstyti pagal divizionus.

 

Komanda pradės nuo žemiausio diviziono, kokie planai pirmajame sezone?

M.V – Visų pirma reikia žmonių supratingumo, dėl šiuo metu esamos padėties ( viruso), kad išvis pradėtume. Nauja lyga, todėl kažkokių reikalavimų pirmame sezone, nekeliame. Gal labiau galėsime apie tai pakalbėti po pirmo rato.

A. Š – Na apie planus manau gal dar ankstoka šnekėti, komanda naujos sudėties, naujas iššūkis mums visiems. Apie juos gal labiau po pirmo rato aptarsim.

 

Andriau esi komandos kapitonas jau daug metų, kiek per tiek laiko jau susidėvėjo kapitonų raiščių?

A.Š – Net tiksliai nebepamenu kiek metų jau tenka garbė nešioti kapitono raištį, na susidėvėjo tikrai ne vienas ir ne du J

 

Mariau, kokie dar darbai laukia be dalyvavimo SFL?

 M.V –  Daug darbų laukia, ieškome rėmėjų, mąstome kaip pritraukti žmones, kad ateitų žiūrėti rungtynių, marketingo klausimai ir kiti dalykai. Taip pat esame numatę klubo struktūros pertvarkymą, netrukus klubo valdyme išvysite naują veidą, bet apie tai ateityje. Sekite mus www.facebook.com/fkanyksciai1, www.fkanyksciai.lt.

 

Ačiū, kad pasidalinote mintimis.

M.V – visi laukiami esate stadione, kur galėsite palaikyti mūsų komandą, iki.

A.Š – pasinaudodamas proga ir kaip kapitonas noriu paraginti žmones, kad atvyktumėte palaikyti mūsų kovojant SFL. Ačiū ir iki pasimatymo.