Istorija

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose apie futbolą Anykščiuose užsiminta 1931 m., kai draugiškas rungtynes žaidė Anykščių ir Utenos futbolo rinktinės. Pokario metais vienos iš pirmųjų futbolo rungtynių įvyko 1950 m. rugpjūčio 31 d. tarp Anykščių gimnazijos ir klubo „Skaitykla“ komandų.

1954 m. buvo sudaryta Anykščių „Žalgirio“ futbolo vienuolikė (kiek vėliau pavadinimas bus keičiamas į „Spartaką“, „Nemuną“, „Puntuką“, „Vairą“, „Melioratorių“, „Anykštą“ ir kt.).

Vienu metu Anykščiuose buvo net dvi komandos; „Anykščių vynas“ ir „Autotransportas“. Nepaisant sunkių pokario metų, sovietinės okupacijos, miesto stadionas „lūždavo“ nuo šios sporto šakos gerbėjų. Futbolo entuziasto R. Augustino iniciatyva XX a. 7-ajame dešimtmetyje suburta ir moterų futbolo komanda. 8-ajame dešimtmetyje į Anykščius atvykus V.Burauskui, susidomėjimas futbolu smarkiai išaugo. Anykštėnų komandos yra dalyvavusios „Nemuno“ draugijos finaliniuose etapuose ir ne kartą yra tapusios jų prizininkais. Tais laikais futbolu daugiausia rūpinosi tuometinis Anykščių „Nemuno“ draugijos pirmininkas K. Burneikis.

Futbolo entuziastų dėka 1996 m. buvo įkurtas dabartinis futbolo sporto klubas „Anykščiai“.

Be tuometinės rajono valdžios ir IĮ „Tauras“ direktoriaus Kęstučio Pakelčio pagalbos sunku būtų įsivaizduoti futbolo atgimimą šiame krašte. Rezultatų ilgai laukti nereikėjo.

Jau 1998 m. anykštėnai iškovojo pirmąją vietą II lygos „Rytų“ zonoje ir iškopė į LFF I lygą, kur žaidė iki 2000 m. rudens. 2006 m. klubas vėl laimėjo II lygą ir I lygoje žaidė 2007 ir 2008 m., tačiau po to iškart iškrito ne į II lygą, bet į III lygą, kur žaidžia ir dabar.

2010 m. komanda laimėjo III lygos Utenos zonos pirmenybes, tačiau į II lygą nepateko. 2017 m. tapo III lygos, Utenos regiono nugalėtojais.

2018 m. pirmenybėse dalyvavo vos keturios komandos. Pirmame etape komandos susitiko po du kartus, namie ir išvykoje. Po pirmojo etapo anykštėnai buvo antri.

Pusfinalio rungtynėse Anykščiuose po pagrindinio laiko buvo lygus rezultatas 1-1. Pratęsimo metu visaginiečiai įrodė savo pranašumą ir nugalėjo Anykščių ekipą rezultatu 4-2, bei pateko į finalą. Rungtynėse dėl trečios vietos anykštėnai pralaimėjo kupiškiečiams 1-2 ir liko be medalių.

Istorinės FK „Anykščiai“ nuotraukos