Pilkasis kardinolas

Toks posakis labiausia tiktu apibudinti daug nematomo darbo padarantį FK „Anykščiai“ klubo veteranų vadovą Raimondą Viliūną. Raimondas daug prisidėjęs prie Anykščių futbolo, jau daug metų žiemos metų jis rinkdavo komanda dalyvauti Utenos miesto salės futbolo čempionate, taip pat veteranų komanda gyvuoja jo dėka, visiems paskambina per klausia ar busi varžybuose, į pagalbą teisėjauti ar spręsti kitus klausimus susijusius su futbolu niekuomet neatsisakydavo padėti. Komandos draugų vadinam „Raimundėliui“ uždavėme kelis klausimus apie futbolą.

 

 Raimondai nuo kada tampama veteranu?

Už veteranus galima pradėti žaisti sulaukus 35 metų. Todėl visus kviečiu esamus ir buvusius kažkada žaidusius FK „Anykščiai“  žaidėjus prisijungti prie klubo treniruočių ir varžybų.

 

Vyriausias kuris esi valdymo struktūroje, todėl gali papasakoti apie futbolą, klubą iš ankstesnių laikų ( kaip vyko treniruotės, gal prisimeni klubo įkūrimą, stadioną)?

Klubo valdymo struktūroje esu vyriausias. Treniruotės vykdavo du kartus per savaite (antradienį ir ketvirtadienį) susirinkdavo nuo 7iki 15 žmonių) gal tik pora kartų treniruotė vyko per visą aikštę. Klubo valdyme buvau  pakviestas Andriaus Krisiūno nuo to karto ir likau. Stadionas tai apie jį galima būti pasakoti ir pasakoti, vienas iš įsimintiniausių epizodų buvo kai Aidas Misiūnas permetė kamuolį per vartininką ir kamuolys atšokęs nuo kupsto pataikė į skersinį ir grįžo į aikštę. Aidas džiaugėsi įvarčiu kurio nebuvo, Aido džiaugsmas tesėsi apie 5 sekundes. Visi juokėsi, o Aidas žiūrėjo ir negalėjo suprasti , kad įvarčio nėra. Tai treneris a.a Vytautas Leščius prie tų vartų kupstus prieš treniruotę naikino gerą pusvalandį.

 

Kaip pats susidomėjai futbolu. Ir kokiuose klubuose teko žaisti?

Futbolą pradėjau žaisti dar pradinėse klasėse. Už pagrindinę FK Anykščių komandą pradėjau žaisti būdamas aštuntoje klasėje. Komandos už kurias teko žaisti Tai buvo Žalgiris 2 , Visagino Inter-AE, Ukmergės Vienybė.

 

Kuo skiriasi futbolas tavo vaikystėje ir dabartinis futbolas?

Šių dienų futbolas pagrįstas greičiu, greita mąstysena , anksčiau tą patį padarydavome, bet per daug ilgesnį laikotarpį.

 

Turi nestandartinių baldų gamybos įmonę UAB „Raivilė“, kur tikrai netrūksta veiklos, kam dar užsikrauti papildomų veiklų kaip būti veteranų komandos vadovu?     

Futbolas yra ir bus mano hobis, mano laisvalaikio praleidimo būdas. Futbolui turėsiu atrasti laiko, kad ir kaip būčiau užsiėmęs.

 

Trumpai gal galite pasakyti kur dalyvauja veteranai ir skambiausi laimėjimai?

Veteranai šiai dienai dalyvauja Utenos apskrities rengiamose varžybose ir turnyruose. Esame laimėje UAFF lauko čempionatą taip pat esame prizininkais tapę UAFF salės futbolo čempionate, didžiausi laimėjimai tai, kad dar galime bėgioti, mėgautis žaidimu, pasibuvimas su draugais, bendravimas su kolegomis.

 

Kaip yra su žaidėjais ar sunku surinkti į varžybas?

Kuo toliau tuo sunkiau surinkti vyrus i varžybas . Turnyrų daug, todėl surinkti juos labai sunku, nes turime savus darbus, šeimas, vaikus .

Kokias matote futbolo perspektyvas Anykščiuose?

Jei taip toliau tai viskas tik geriau, svarbiausia kad kažkuris iš entuziastų nepabėgtų ir nepaliktų nepabaigtų darbų.

 

Raimondai koks vyriausias žaidėjas  žaidžiantis už FK „Anykščiai“ veteranus.

Vyriausias žaidėjas kuris žaidžia yra Rimgaudas Vaitkus kuriam yra 62 metai .